Rozpoczynamy sezon na oświetlenie rowerowe!

Pod koniec wakacji dni są coraz krótsze, a ciemne wieczory znacznie się wydłużają. W sierpniu, wrześniu, a nawet w październiku wielu z nas podróżuje rowerem. W takim czasie nieodzowne bywa dobre oświetlenie rowerowe. Warto pomyśleć również o najmłodszych, ruszających wraz z początkiem września masowo do przedszkoli oraz szkół. Zadbajmy więc o to, aby szczególnie oni byli dobrze widoczni na drodze. W naszym sklepie znajdą Państwo oświetlenie na każdą kieszeń:Oświetlenie przednie 

Dobór odpowiedniego oświetlenia rowerowego to kluczowa sprawa dla naszych dwóch kółek. Nie zawsze na wyposażeniu roweru znajduję się oświetlenie – zdarza się również, że te istniejące nie spełnia naszych potrzeb. U nas znajdziecie wszystko, czego trzeba

Idealnym rozwiązaniem w kontekście przedniego oświetlenia rowerowego jest model marki Maclean MCE308

Najważniejszymi atutami naszej latarki jest jej solidne wykonanie i dwa źródła światła: 2 diody Cree XML oraz dioda COB. Rzeczony model dobrze sprawdzi się w  dojazdach do pracy czy szkoły. Latarkę w łatwy sposób można zamontować na kierownicy roweru, korzystając z dołączonego uchwytu. Stopień ochrony IP65 zapewnia całkowitą ochrona przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. Dzięki temu latarce nie straszny jest deszcz lub zachlapanie. 

Funkcja powerbanku umożliwia ładowanie telefonu podczas wyprawy rowerowej przy jednoczesnym korzystaniu z oświetlenia, dodatkowo każde dziecko może korzystać z tego źródła energii ładując swój smartfon podczas zajęć, a umieszczony w widocznym miejscu czytelny wyświetlacz wskazuje procentowy poziom naładowania akumulatora.

Kolejne propozycje to model Maclean MCE175 oraz MCE220.

Oba cechują się wysoką trwałością oraz uchwytami rowerowymi na wyposażeniu. Tak – możemy korzystać z nich nie tylko podczas wypadów rowerowych, ale także w domu, czy na wycieczkach trekkingowych. W obu modelach znajdą Państwo akumulator oraz ładowarkę, dzięki czemu nie trzeba się martwić o dodatkowe wyposażenie. 

Oświetlenie tylne 

W dzisiejszych czasach zwykła lampka rowerowa tylna to nie wszystko. Zaprezentujemy dwa modele które pokażą Państwu jak wiele może dać odpowiednie oświetlenie tylne

Pierwszy model to Maclean MCE317 – lampa ta ma wbudowany akumulator o wysokiej pojemności , dzięki któremu zapewnia do 5 godzin pracy. Akumulator ładujemy za pomocą dołączonego kabla USB, który można podłączyć do portu USB komputera PC, laptopa lub ładowarki telefonu. Uniwersalny uchwyt pozwala na łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.

Należy zwrócić uwagę na dodatkową diodę skierowaną w dół, tworząca czerwony okrąg (360°) wokół roweru. Zapewnia to lepszą widoczność  i większe bezpieczeństwo podczas jazdy ciemnymi rankami oraz wieczorami. To również bezpieczna strefa rowerzysty, dzięki czemu samochody nie będą nas wyprzedzać w bliskiej odległości. Lampka jest zgodna ze standardem StVZO. Została przetestowana i dopuszczona do ruchu drogowego w Niemczech.

W naszej ofercie posiadamy również gotowe rozwiązania (przód i tył) w postaci modelu Maclean MCE312, który idealnie sprawdzi się dla kogoś szukającego kompletnego rozwiązania dla swoich dwóch kółek. Lampka przednia wyposażona jest w wydajne źródło światła LED o natężeniu 30 lux. Zasilana jest wbudowanym akumulatorem o pojemności 1500 mAh. Akumulator ten można ładować dołączonym kablem USB, podłączając lampkę do portu USB w komputerze, laptopie lub do ładowarki telefonu. Lampka tylna wyposażona jest w diodę LED o dużej mocy 3V 0.5W. Zasilana jest dwiema bateriami AAA.